SIGNMAKING

TISK/
VÝSEK

POTISK

RAZÍTKA

Grafika a texty tvořené pomocí řezacího plotru jsou dnes již neodmyslitelnou součástí naší produkce. Vedle tiskových služeb uspokojujeme nejnáročnější klienty i v oblasti řezané reklamy. Zároveň můžeme snižovat náklady při pořizování zakázek v malých sériích.


SIGNMAKING / TECHNOLOGIE

 

Řezací plotr

 

Signmaking (z anglického sign=značka) neboli řezaná a lepená reklama byla původně pouze doplňková činnost firmy. S postupem času se ale rozvinula v plnohodnotnou součást našeho programu.

Řezací plotr jsme pořídili s cílem usnadnit výrobu šablon pro sítotisk (viz technologie sítotisku), ale s přibývajícími zakázkami kde je požadován minimální počet kusů od jedné předlohy našla řezaná grafika uplatnění i jako samostatný druh činnosti.

Navíc s výkonným plotrem významě vzrostla produktivita v oblasti tisknutých samolepek s následným ořezem nebo tvarovaných samolepek.

Tiskové plotry zatím v kvalitě, trvanlivosti, výrobních nákladech a rozmanitosti potiskovaných materiálů nedokáží sítotisku vážně konkurovat. Samozřejmě i technologie řezané grafiky z fólií má svá významná omezení. Nepřekonatelný je problém barevných přechodů, v případě zakázek v terénu nelze pracovat za mrazu a problémem může být i příliš intenzivní slunce při teplotách nad 30° C.

Naše výhody

 

Výhodou naší firmy je vybavení, které nám umožňuje pracovat s fólií přímo u zákazníka dle jeho požadavků, případně i realizace výstavních expozic na místě dle prostorových dispozic (přenosný plotr + notebook).

Pro řezanou grafiku používáme celou škálu fólií od krátkodobých použitelných ve výstavnictví a v interiérech, po kvalitní fólie s permanentním lepidlem a zárukou 9 let na stálobarevnost v exteriéru.

Samozřejmostí v naší nabídce jsou translucentní fólie pro světelnou reklamu, reflexní fólie, fluorescentní fólie a fólie lité, vhodné pro tvarování. Velmi žádané jsou také fólie vhodné na autoplachty odolné proti lomu při svinování plachty.

Velmi širokou nabídku poskytujeme též při výběru materiálů, které slouží jako podklad pro lepení řezané grafiky. Ve zpracování i potisku desek máme dlouholeté zkušenosti a není pro nás problém upravit desky do jakýchkoli tvarů včetně výroby samotných písmen.

Světelné reklamy a štíty

 

Naše firma se může rovněž pochlubit skvělými referencemi v oblasti světelné reklamy. Jsme schopni vyrobit podsvícené nebo osvícené firemní štíty kombinací lepené translucentní fólie a sítotisku. (viz reference)